Посольство України в Румунії

, Київ 04:11

МІЖНАРОДНИЙ СУД ООН РОЗПОЧАВ СЛУХАННЯ ЩОДО ЗАПИТУ УКРАЇНИ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАПОБІЖНИХ ЗАХОДІВ У СПРАВІ УКРАЇНА ПРОТИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

07 березня 2017, 10:43

16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму. 

6 березня 2017 року в Гаазі в рамках позову України проти Російської Федерації Міжнародний суд ООН розпочав слухання про застосування запобіжних заходів у зв’язку з відповідним запитом України.

Очікується, що слухання про застосування тимчасових заходів триватимуть чотири дні. Україна представить аргументи в понеділок 6 березня та в середу, 8 березня. Російська Федерація представить свої аргументи у вівторок 7 березня та в четвер 9 березня 2017 року.

Як правило, Міжнародний суд ООН розглядає запити про запровадження тимчасових заходів у прискореному порядку. Очікується, що Суд винесе рішення протягом кількох тижнів.

У запиті про застосування запобіжних заходів Україна просить Суд зобов'язати Російську Федерацію припинити порушення міжнародного права.  Зокрема, Україна звертається до Суду з клопотанням зобов'язати Російську Федерацію забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити постачання зброї до України, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматись від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму.

Запобіжні заходи дозволять Суду попередити погіршення ситуації і, найголовніше — захистити цивільне населення, протягом часу, необхідного для розгляду справи.

Останні заяви та коментарі

17 листопада 2017