Посольство України в Румунії

, Київ 23:15

Необхідно знати!

05 травня 2017, 11:14

Починаючи з 2005 року в Росії та в деяких інших пострадянських країнах під час відзначення дня Перемоги у Другій світовій війні учасники парадів, чиновники і прості громадяни носять так звані «георгіївські стрічки», особливо не замислюючись про значення та історію даного нагородного знаку. 

«Георгіївська стрічка» - це прийнята ще Катериною ІІ в 1769 році нагородна стрічка чорно-помаранчевого кольору, яка йшла з Вищою військовою нагородою Російської імперії - орденом Святого Георгія. Однак в 1917 році з приходом до влади більшовиків стара нагородна система, затверджена при царизмі, була повністю ліквідована. У той час «георгіївська стрічка» застосовувалася лише в системі нагород білогвардійців в громадянській війні проти режиму більшовиків.

Під час Другої світової війни культ «георгіївської стрічки»  був запроваджений в «Російській визвольній армії», очоленій генералом А.А.Власовим, який перейшов на бік фашистів та воював проти сталінсько-більшовицького режиму. До того ж, більшості офіцерам «Російської визвольної армії» орден Святого Георгія було присвоєно за боротьбу з комунізмом ще в Російській імперії, тому нерідко фашистський військовий мундир могла прикрашати «георгіївська стрічка».

Після закінчення війни більшість членів «Російської визвольної армії» були передані радянській владі, багато з них були розстріляні без суду і слідства, а керівники армії повішені в Москві 1 серпня 1946 року.

Відповідно, особи які б носили «георгіївські стрічки» 70 років тому, були б страчені на місці, як це сталося  в ході звільнення Праги, коли були розстріляні близько 600 військовослужбовців «Російської визвольної армії».

Таким чином, «георгіївська стрічка» не має ніякого відношення до переможців Другої світової війни та не фігурувала в радянській нагородній системі.

В наші дні цю стрічку можна побачити на бойовиках-терористах, які воювали в Придністров’ї, в Грузії, а тепер в Україні, російських окупаційних військах в Криму, а також  на керівниках невизнаних республік, які заради власної наживи, зрадили своїм народам.  

 

Останні заяви та коментарі

17 листопада 2017