Посольство України в Румунії

, Київ 16:20

Ухвалене Рішення Конституційного Суду України щодо конституційності Закону України «Про засади держаної мовної політики» не впливає на реалізацію прав національних меншин щодо використання рідної мови, гарантованих Конституцією України

03 березня, 15:47

28 лютого 2018 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення щодо конституційності Закону України «Про засади держаної мовної політики» від 2012 року.

За рішеннями Конституційного Суду України визнаються неконституційними закони та інші акти, якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Недотримання цих принципів або нехтування ними порушує демократичні вимоги щодо конституційності процедури розгляду та ухвалення законопроектів, а також ставить під сумнів легітимність прийнятих законів.

Порушення конституційної процедури розгляду та ухвалення зазначеного Закону під час його прийняття у 2012 році мали системний характер та істотно вплинули на остаточний результат його прийняття, що стало підставою для визнання Закону України «Про засади держаної мовної політики» неконституційним.

У своєму Рішенні Конституційний Суд України зазначив, що Закон визнається неконституційним не тільки порушенням конституційної процедури його розгляду та ухвалення, а й його відповідність Конституції України.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Ухвалене рішення Конституційного Суду України не впливає на реалізацію прав національних меншин на використання рідної мови, гарантованих Конституцією України.

Україна залишається в рамках своїх міжнародних зобов’язань щодо захисту національних меншин та їхніх мов – Рамкової конвенції про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних иов або мов меншин, а також зобов’язань щодо захисту національних меншин та їхніх мов у рамках двосторонніх угод.

 

Українська сторона приділяє особливу увагу захисту прав та забезпеченню інтересів представників всіх національних меншин на території країни і забезпечує їм європейські стандарти розвитку своєї самобутності та духовності, а діалог з румунською стороною щодо Закону України «Про освіту» є конструктивним, і його результат тільки зміцнить довіру і відносини між двома сусідніми країнами.

Останні новини

Міністерство закордонних справ України оголосило конкурс на посаду керівника Українського інституту | Вчора, 21:03

Міністерство закордонних справ України оголосило конкурс на посаду керівника Українського інституту – установи, яка системно презентуватиме Україну у світі.

Щодо переговорів між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національного виховання Румунії | Вчора, 12:57

15 березня 2018 року відбулися переговори між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національного виховання Румунії щодо Протоколу про співпрацю в галузі освіти між Міністерством національного виховання Румунії та Міністерством освіти і науки України.

Ukraine. Illegally annexed Crimea and Donbas report. March 01-14, 2018 | Вчора, 09:58

1. Statement of the MFA of Ukraine in connection with another uncoordinated visit of the Russian delegation headed by Russian President V.Putin to the temporarily occupied Crimea on March 14, 2018. 2. Actual situation in the ATO area.

Вшанування пам‘яті Тараса Шевченка у Бухаресті | 13 березня, 17:14

13 березня 2018 року  у рамках відзначення Шевченківського дня  відбулася церемонія покладання квітів до погруддя Великого Кобзаря, розташованого в центральному парку Херестреу м. Бухарест.

Міністерство соціальної політики України створило соціальний відеоролик з проблематики торгівлі людьми | 13 березня, 13:11

У зв’язку зі збільшенням випадків втягнення громадян України у злочинну діяльність на території іноземних країн, Мінсоцполітики продовжує докладати зусиль щодо інформування громадян України про проблему торгівлі людьми та убезпечення їх від потрапляння у таку ситуацію.