Посольство України в Румунії

Київ 23:07

Презентація документального фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939» та інавгурація фотовиставки «Києво-Печерська лавра – святиня України»

27 травня 2013, 16:49

Презентація документального фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939» та інавгурація фотовиставки «Києво-Печерська лавра – святиня України»

В рамках відзначення традиційних Днів слов’янської культури та писемності, у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії відбулася презентація документального фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939», а також інавгурація фотовиставки «Києво-Печерська лавра – святиня України», присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі.

У заходах взяли участь представники української громади Бухареста та члени Союзу українців Румунії, молодіжна делегація Ужгородської філії Національної скаутської організації України «Пласт», студенти українського відділення кафедри слов’янських мов Бухарестського університету, представники румунської громадськості та працівники ЗМІ.

У своєму слові на відкритті заходів Посол України в Румунії Теофіл Бауер окреслив роль і місце культурної складової у загальному контексті сучасного українсько-румунського співробітництва, привернув увагу присутніх до унікального історико-культурно-духовного потенціалу України та його значення для успішного просування нашої держави на шляху до європейської інтеграції.

КерівникУжгородської філії Національної скаутської організації України «Пласт» Андрій Ребрик представив детальну інформацію про ініціативу та створення документального фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939», а також поінформував про те, що дотепер фільм успішно був презентований і позитивно був сприйнятий у таких країнах як Велика Британія, Ірландія, Польща, Естонія, Латвія та Литва.

За інформацією Олександра Греченюка з м. Клуж-Напока, напередодні, 25 травня ц.р., аналогічна презентація фільму відбулась у м. Клуж-Напока, також в рамках відзначення Днів слов’янської культури та писемності, за участі місцевої української громади та студентів кафедри української мови Клузького університету, що висвітлювалось регіональним телебаченням та центральним румунським телевізійним каналом TVR 3.

Від групи перекладачів субтитрів змісту фільму румунською мовою виступив керівник       молодіжної секції Бухарестської філії СУР Богдан Климпуш, а від української громади – Ярослава Колотило, які підкреслили новизну та значення представленої документальної інформації для ознайомлення української громади Румунії, у тому числі  повіту Марамуреш, з невідомою історією українського руху у Закарпатські області впродовж міжвоєнного періоду.

Після демонстрації фільму у виставковому залі КІЦ відбулась відкриття виконаної Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником на замовлення Посольства фотовиставки «Києво-Печерська лавра – святиня України».

Відвідувачі Культурно-інформаційного центру матимуть можливість оглядати 30 унікальних тематичних кольорових фотокартин до кінця липня цього року, коли в Україні та в усьому православному світі широко відзначатиметься 1025-річчя хрещення Київської Русі.

MsoNormal

Останні новини

Коментар МЗС України щодо схвалення Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» (25 червня 2019 року) | Сьогодні, 08:00

МЗС України вважає, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) резолюція «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.

Заява МЗС України щодо рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації у справі п’ятьох незаконно засуджених громадян України кримськотатарського походження | 18 червня, 16:30

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним вироком Північно-Кавказького окружного військового суду, оголошеним у м.Ростов-на-Дону 18 червня громадянам України Тимуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації.

Заступник Міністра Єгор Божок взяв участь у безпековому форумі в Румунії | 18 червня, 14:20

14 червня ц.р. заступник Міністра Міністра закордонних справ України Єгор Божок взяв участь в Чорноморсько-Балканському міжнародному безпековому форумі (Румунія, м. Констанца).

Візит економічної місії Вінницької області до Румунії | 13 червня, 18:56

У період з 12 по 13 червня 2019 року відбувся робочий візит до Бухаресту економічної місії Вінницької області на чолі з Головою делегації директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Мережком В.М.

Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу в Румунії | 28 травня, 21:30

28 травня 2019 року у Румунії вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. В рамках заходу у кінотеатрі Національного Музею румунського селянина була презентована фотовиставка та історична драма кримськотатарського режисера Ахтема Сеїтеблаєва.