Посольство України в Румунії

Київ 12:23

Візит до Румунії делегації української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин

16 квітня, 11:07

15 квітня 2019 року свій візит до Румунії розпочала делегація української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Мета візиту полягає в ознайомлені з рівнем забезпечення культурних, духовних, мовних та освітніх прав і свобод осіб, які належать до української спільноти та проживають у повітах Сучава і Марамуреш.

Відвідано населені пункти Сірет, Балківці, Щербівці. Окрема увага приділена школам, де діють українські класи та секції та умовам цих навчальних закладів, їх потребам та складнощам.

Також, 15 квітня 2019 року українська делегація провела зустрічі з місцевими органами влади – префектом повіту Сучава Мірела-Елена Адомнікей та заступником повітової ради Сучава Віорелом Середенчуком.

Крім того, делегація відвідала українські секції Сучавського університету. Обмінялися думками щодо стану двостороннього співробітництва у сфері забезпечення прав і свобод осіб, які належать до української національної меншини.

Перебуваючи у Сучаві, українська делегація також відвідала український церковний приход.

Українська сторона висловила свої пропозиції та побажання щодо сприяння українській громаді у задоволені їх прав і потреб.

17-19 квітня 2019 року делегація української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин відвідає повіт Марамуреш, де також проживає українська громада.

Останні новини

Зустріч Посла України в Румунії з керівництвом повіту та міста Ясси | 07 травня, 11:00

6 травня 2019 роук, в рамках регіональної поїздки до повіту Ясси, Посол України в Румунії Олександр Баньков провів зустріч з префектом повіту Маріаном Шербеску, мером міста Міхаєм Кіріка, та заступником Голови повітової ради, Ромео Олтяну.

День пам’яті та примирення в Румунії | 06 травня, 18:17

6 травня 2019 року з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у м. Ясси (Румунія) проведені заходи з вшанування загиблих українських воїнів.

Заява МЗС України у зв’язку з продовженням порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України | 30 квітня, 14:35

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з початком функціонування на території Ростовської області Російської Федерації центрів видачі паспортів Російської Федерації громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях в Донецькій і Луганській областях України. 

Коментар МЗС щодо Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної | 26 квітня, 14:19

Міністерство закордонних справ вітає ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яким визначено статус української мови як єдиної державної мови та передбачено обов’язковість її використання на всій території України.

Українсько-румунські політичні консультації | 25 квітня, 17:53

25 квітня 2019 року в м. Бухарест відбулися українсько-румунські політичні консультації за участі Заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара та Державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Д.Некулеєску.