Посольство України в Румунії

Київ 04:34

Візит до Румунії делегації української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин

16 квітня, 11:07

15 квітня 2019 року свій візит до Румунії розпочала делегація української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Мета візиту полягає в ознайомлені з рівнем забезпечення культурних, духовних, мовних та освітніх прав і свобод осіб, які належать до української спільноти та проживають у повітах Сучава і Марамуреш.

Відвідано населені пункти Сірет, Балківці, Щербівці. Окрема увага приділена школам, де діють українські класи та секції та умовам цих навчальних закладів, їх потребам та складнощам.

Також, 15 квітня 2019 року українська делегація провела зустрічі з місцевими органами влади – префектом повіту Сучава Мірела-Елена Адомнікей та заступником повітової ради Сучава Віорелом Середенчуком.

Крім того, делегація відвідала українські секції Сучавського університету. Обмінялися думками щодо стану двостороннього співробітництва у сфері забезпечення прав і свобод осіб, які належать до української національної меншини.

Перебуваючи у Сучаві, українська делегація також відвідала український церковний приход.

Українська сторона висловила свої пропозиції та побажання щодо сприяння українській громаді у задоволені їх прав і потреб.

17-19 квітня 2019 року делегація української частини Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин відвідає повіт Марамуреш, де також проживає українська громада.

Останні новини

Посол України в Румунії зустрівся з румунськими журналістами, які повернулись з прес-туру до України | 10 липня, 18:15

10 липня 2019 року Посол України в Румунії Олександр Баньков провів зустріч з групою румунських журналістів, які повернулись з прес-туру до України. Поїздка організована Радою зовнішньої політики «Українська призма» та іншими неурядовими організаціями за сприяння Посольства Румунії в Україні та Посольства України в Румунії.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України взяв участь у Бізнес-форумі Східного партнерства в Румунії | 26 червня, 17:41

У період з 24 по 26 червня 2019 року з метою участі у 6-му Бізнес-форумі Східного партнерства відбувся робочий візит до Бухаресту української делегації на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком.

Коментар МЗС України щодо схвалення Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» (25 червня 2019 року) | 25 червня, 08:00

МЗС України вважає, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) резолюція «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.

Заява МЗС України щодо рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації у справі п’ятьох незаконно засуджених громадян України кримськотатарського походження | 18 червня, 16:30

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним вироком Північно-Кавказького окружного військового суду, оголошеним у м.Ростов-на-Дону 18 червня громадянам України Тимуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації.

Заступник Міністра Єгор Божок взяв участь у безпековому форумі в Румунії | 18 червня, 14:20

14 червня ц.р. заступник Міністра Міністра закордонних справ України Єгор Божок взяв участь в Чорноморсько-Балканському міжнародному безпековому форумі (Румунія, м. Констанца).