Посольство України в Румунії

Київ 13:09

Коментар МЗС щодо Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної

26 квітня, 14:19

Міністерство закордонних справ вітає ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яким визначено статус української мови як єдиної державної мови та передбачено обов’язковість її використання на всій території України.

Закон врегульовує порядок функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя на всій території України. Українська мова має використовуватися органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя. Закон також визначає осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Відповідно до Закону, кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. Держава забезпечує кожному громадянинові України можливості для опанування державної мови.

Українська мова як єдина державна мова виконує функції мови міжетнічного спілкування, є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина незалежно від його етнічного походження.

Дія Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів. Особливості застосування мов національних меншин і корінних народів буде визначено окремим законом відповідно до зобов'язань України згідно з Європейською хартією регіональних мов або мов нацменшин.

На виконання рекомендацій Венеціанської комісії, Закон передбачає пролонгацію перехідного періоду для застосування положень Закону України «Про освіту» для національних меншин, які навчаються офіційними мовами Європейського Союзу.

Ухвалення Закону стало історичним рішенням, яке забезпечить подальший розвиток української мови як державотворчого чинника української нації та сприятиме зміцненню національної ідентичності.

Останні новини

Зустріч Посла України в Румунії з керівництвом повіту та міста Ясси | 07 травня, 11:00

6 травня 2019 роук, в рамках регіональної поїздки до повіту Ясси, Посол України в Румунії Олександр Баньков провів зустріч з префектом повіту Маріаном Шербеску, мером міста Міхаєм Кіріка, та заступником Голови повітової ради, Ромео Олтяну.

День пам’яті та примирення в Румунії | 06 травня, 18:17

6 травня 2019 року з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у м. Ясси (Румунія) проведені заходи з вшанування загиблих українських воїнів.

Заява МЗС України у зв’язку з продовженням порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України | 30 квітня, 14:35

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з початком функціонування на території Ростовської області Російської Федерації центрів видачі паспортів Російської Федерації громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях в Донецькій і Луганській областях України. 

Українсько-румунські політичні консультації | 25 квітня, 17:53

25 квітня 2019 року в м. Бухарест відбулися українсько-румунські політичні консультації за участі Заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара та Державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Д.Некулеєску.

Національна олімпіада з української мови та літератури в Румунії | 22 квітня, 18:34

22-25 квітня 2019 року у м. Ясси (Румунія) відбувається Національна олімпіада з української мови та літератури, яка організована Міністерством національної освіти Румунії у партнерстві із Союзом Українців Румунії.