Посольство України в Румунії

Київ 05:16

Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу в Румунії

28 травня, 21:30

28 травня 2019 року у Румунії вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. В рамках заходу у кінотеатрі Національного Музею румунського селянина була презентована фотовиставка та історична драма кримськотатарського режисера Ахтема Сеїтеблаєва.

Ця історія на реальних подіях про кримську татарку Саїде Аріфову, яка під час Другої світової війни, ризикуючи власним життям та життям своїх дітей врятувала єврейських дітей, а згодом стала жертвою депортації кримськотатарського народу.

З нагоди 75-х роковин депортації кримськотатарського народу до учасників заходу, серед яких дипломати іноземних країн, акредитованих у Румунії, представники української та татарської спільноти Румунії, звернулись Посол України в Румунії Олександр Баньков, заступник Державного секретаря Департаменту з міжетнічних відносин Генерального Секретаріату Уряду Румунії Амен Аледін, керівник Національного Музею румунського селянина Вірджіл Штефан Ніцулеску та Голова Союзу Українців Румунії Микола Мирослав Петрецький.

З детальною доповіддю щодо депортації кримськотатарського народу у 1944 р., а також порушення Російською Федерацією прав і переслідувань представників кримськотатарського народу після незаконної окупації АР Крим у 2014 р., виступила представниця Демократичного Союзу Турецько-Мусульманських Татар Румунії Анефі Вілдан.

Останні новини

Посол України в Румунії зустрівся з румунськими журналістами, які повернулись з прес-туру до України | 10 липня, 18:15

10 липня 2019 року Посол України в Румунії Олександр Баньков провів зустріч з групою румунських журналістів, які повернулись з прес-туру до України. Поїздка організована Радою зовнішньої політики «Українська призма» та іншими неурядовими організаціями за сприяння Посольства Румунії в Україні та Посольства України в Румунії.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України взяв участь у Бізнес-форумі Східного партнерства в Румунії | 26 червня, 17:41

У період з 24 по 26 червня 2019 року з метою участі у 6-му Бізнес-форумі Східного партнерства відбувся робочий візит до Бухаресту української делегації на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком.

Коментар МЗС України щодо схвалення Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» (25 червня 2019 року) | 25 червня, 08:00

МЗС України вважає, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) резолюція «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування» є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.

Заява МЗС України щодо рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації у справі п’ятьох незаконно засуджених громадян України кримськотатарського походження | 18 червня, 16:30

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним вироком Північно-Кавказького окружного військового суду, оголошеним у м.Ростов-на-Дону 18 червня громадянам України Тимуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації.

Заступник Міністра Єгор Божок взяв участь у безпековому форумі в Румунії | 18 червня, 14:20

14 червня ц.р. заступник Міністра Міністра закордонних справ України Єгор Божок взяв участь в Чорноморсько-Балканському міжнародному безпековому форумі (Румунія, м. Констанца).