Посольство України в Румунії

Київ 11:43

Науково-технічне співробітництво між Україною та Румунією

    Правовим підґрунтям співробітництва у сфері науково-технічного співробітництва України та Румунії є Угода між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво у сфері науки і технологій від 29.03.1996 р., Угода про наукове співробітництво між Національною академією наук України та Румунською Академією від 03.12.1992 р., а також Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про економічне, промислове, наукове та технічне співробітництво від 30.10.2007 р. На даний час науково-технічне співробітництво України та Румунії координується Спільною Українсько-Румунською комісією з науково-технічного співробітництва (далі – Спільна комісія з НТС).

     Нового імпульсу для активізації двосторонньої співпраці у відповідній галузі могло надати проведення у цьому році чергового засідання Спільної комісії з НТС. Проте, з огляду на фінансові проблеми та неможливість участі делегації України у засіданні, було погоджено питання щодо підписання через дипломатичні канал Протоколу  між Міністерством Освіти і Науки України та Національним Органом з Наукових Досліджень і Інновацій Румунії щодо фінансування спільних науково-дослідницьких проектів на період 2016-2017 роки. У квітні 20016 р. відповідний протокол був підписаний та набув чинності.

      Як результат, відповідно до передбачених Протоколом переліку проектів, що фінансуються, у період  01-09.08.2016 р., науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», спільно з румунськими партнерами на базі Бухарестського університет здійснювали науково-дослідницькі роботи у рамках двостороннього проекту «Нові композиційні матеріали на керамічній основі».

     27 квітня 2017 року в м. Бухарест відбулися двосторонні українсько-румунські консультації у сфері космічної діяльності. З української сторони у переговорах брали участь Перший заступник Голови Державного космічного агентства України О.Ю.Голуб, представники ДП «КБ «Південне» та КП СПБ «Арсенал», з румунської – Голова Румунського космічного агентства М.І.Пісо, керівництво Національного науково-дослідницького Аерокосмічного Інституту Румунії, Інституту космічних наук Румунії, Національного Науково-дослідного Інституту турбодвигунів Румунії. У рамках консультацій відбулась презентація базових підприємств космічної галузі України та Румунії. Делегації обговорили перспективні напрямки співробітництва та можливі спільні проекти у сфері космічної діяльності.

     Під час переговорів Перший заступник Голови Державного космічного агентства України О.Ю.Голуб та Голова Румунського космічного агентства М.І.Пісо підписали Меморандум про взаємопорозуміння між Державним космічним агентством України та Космічним агентством Румунії стосовно співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.