La data de 21 septembrie 2017 la Clubul Diplomatic din București a avut loc recepția cu ocazia a celei de-a 26-a aniversări a Independenței Ucrainei.
Ambasada Ucrainei în România este recunoscătoare tuturor celor care au participat la eveniment și s-au alăturat organizației.