Цьогоріч, 01 жовтня, Україна вперше відзначає День захисників та захисниць України за новим церковним календарем. З цієї нагоди в Українській православній парафії «Св. Петра Могили» відбулось окреме богослужіння, в якому взяли участь Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, працівники посольства, представники української громади, а також громадяни України, які тимчасово проживають у м.Бухарест.
Після молебну Посол Ігор Прокопчук звернувся до присутніх з промовою. У своєму виступі привітав всіх наших мужніх воїнів, хто боронить українську землю та вшанував пам'ять тих, хто поклав життя за свободу та незалежність України. Звернув увагу на виступ Президента України Володимира Зеленського, який наголосив, що українці прагнуть миру і перемоги, а для стійкого миру потрібно вигнати ворога з усієї території України. Подякував міжнародній коаліції за солідарність, єдність та стійкість перед обличчям брутальної російської агресії, а також закликав продовжити надання необхідної допомоги Україні. Окремо подякував Румунії та румунському народу за допомогу та підтримку що надавалась та надається Україні.
В кінці парафіянами були зачитані вірші на румунській мові про українських козаків та їхні мужні подвиги.
Слава нашим захисникам і захисницям!
Слава Україні!