• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Міжрегіональне співробітництво
Опубліковано 16 червня 2023 року о 16:59

Міжрегіональний аспект двосторонньої співпраці зберігає позитивну динаміку, та у цьому сенсі, слід зазначити наступні робочі візити Посольства у регіони Румунії:

26 березня та 7-9 квітня 2021 р. робочі візити у повіті Марамуреш, були проведені зустрічі з Префектом повіту, Головою Повітовою ради, депутатом та сенатором Парламенту Румунії. В ході зустрічі обговорені аспекти українсько-румунського транскордонного співробітництва та економічної співпраці між прикордонними регіонами двох держав, перспективні інфраструктурні проекти та вплив їх реалізації на активізацію ділових відносин між Україною та Румунією у регіоні;

- 16 квітня та 28 жовтня 2021 р. робочі візити у повіті Ясси, в рамках візиту були проведені зустрічі з Префектом повіту, Головою Повітової Ради, Генеральним секретарем Повітової Ради, а також з мером м. Ясс. В ході перемовин з представниками регіональної та міської влади обговоривли питання співробітництва повіту та міста Ясси з регіонами та містами України, відзначили необхідність активізації економічної співпраці за межами прикордонних регіонів двох країн;

- 24-25 червня 2021 р. делегація Миколаївської області на чолі з Головою обласної державної адміністрації та Головою обласної ради, а також Тимчосовим повіреним у справах України в Румунії здійснила візит до повіту Констанца. До складу делегації також ввійшли представники депутатського корпусу обласної ради та представники ділових кіл регіону. В рамках візиту були проведені зустрічі із Головою повітової ради, керівництвом Інституції Префекта повіту, міст Констаца, Мангалія, Неводарь, а також з керівництвом порту Констаца та підприємств суднобудівної та судноремонтної галузей;

- 13 липня 2021 р. офіційна делегація міста Одеси на чолі з міським головою, а також Тимчасовий повірений у справах України в Румунії здійснили візит до міста Констанца з нагоди відзначення 30-річчя побратимських відносин між Одесою та Констанцею. В рамках візиту були проведені зустрічі з мером міста Констанца, керівництвом Повітової ради та Інституції Префекта повіту Констанца, а також Національної компанії Адміністрація морських портів Констанца. Сторони обговорили актуальний стан співробітництва між двома спорідненими містами, розвиток міст в контексті децентралізації та нові можливості регіональної кооперації в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України.

- 8 жовтня 2021 р. в ході робочої поїздки до повіту Тіміш Тимчасовий повірений у справах України в Румунії провів зустрічі з Головою Повітової ради Тіміш, керівництвом Префектури Тіміш та мерії м. Тімішоара. В ході зустрічей обговорені перспективи активізації регіонального співробітництва між зацікавленими регіонами України та повітом Тіміш. Представники регіональної та міської влади Румунії висловили інтерес до активізації ділових контактів з Чернівецькою та Львівською областями, як на рівні області, так і на рівні міст. Румунська сторона була запевнена у повному сприянні в налагодженні відповідних контактів задля активізації торговельно-економічної співпраці українських регіонів та бізнесу з Тімішем, який є одним з лідерів розвитку регіонів Румунії.

         Також у періоді 2022-2023 р.р. продовжувалась практична реалізація важливих інфраструктурних проектів у рамках: «Спільної операційної програми транскордонного співробітництва ЄІС "Басейн Чорного моря" 2014-2020 рр.» та «Спільної операційної програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія-Україна» 2014-2020 рр.».

Необхідно зазначити, що у 2023 р. відбувся запуск Програми Interreg NEXT Румунія – Україна на період 2021-2027 більш детально за посиланням https://ro-ua.net/ua/2021-2027-ua    

Серед найбільш вагомих двосторонніх проектів доцільно відзначити наступні:

-        проект «Чиста ріка Дунай», загальний бюджет проекту 4,3 млн. євро, з яких 3,8 млн. євро складають європейські фонди;

-        проект «Транскордонна інфраструктура охорони здоров’я». Загальний бюджет – 4,2 млн. євро, з яких 3,7 млн. євро складають європейські фонди;

-        проект «Зростання рівня безпеки населення через менеджмент надзвичайних ситуацій» (BRIDGE). Загальна вартість проекту – 7,4 млн. євро, з яких 6,6 млн. євро складають європейські фонди.

У 2023 році двостороннє міжрегіональне і транскордонне співробітництво обох держав продовжило бути дієвим механізмом, у рамках якого Україна та Румунія успішно реалізовують взаємовигідні проекти у сферах прикордонної інфраструктури.

Міжрегіональна угода, дата її підписання

Сфери співробітництва

Реалізовані заходи

Заплановані заходи

Закарпатська область

Угода про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Закарпатською областю України і повітом Сату-Маре Румунії, жовтень 2008 р.

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоУгода про міжрегіональне співробітництво між Закарпатською областю України та повітом Марамуреш Румунії, 2001 р.

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоВінницька область

Угода про співробітництво між Вінницькою обласною державною адміністрацією України та Яською повітовою радою Румунії, 28.11.2006 р.

Соціально-економічне співробітництво

Головним пріоритетом співпраці залишається участь у програмі транскордонного співробітництва Європейського інструмента сусідства і партнерства 2007-2013 „Румунія-Україна-Республіка Молдова”, учасниками якої є Вінницька область та Яський повіт. Варто зауважити, що Вінницька облдержадміністрація виступила партнером Ясської повітової Ради у проекті вищезазначеної Програми, ініціатором якого стала Яська повітова Рада.

Продовжується співпраця між Вінницьким національним технічним університетом та технічними університетами „Георгіу Асахі” м.Яси та „Стефан чел Маре” м. Сучава, а також проводиться обмін делегаціями різного рівня, магістрантами при спільному керуванні магістерськими дисертаціями.

У 2009 році Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ встановив партнерські відносини з університетом «Александр І. Куза» м. Яси.

Участь делегації з Ясського повіту у святкових заходах приурочених до Дня Незалежності України;

Реалізація спільних проектів СОП ЄІСП «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007–2011»;

Встановлення та налагодження співпраці між вищими учбовими закладами Ясського повіту та Вінницької області

Івано-Франківська область

Угода про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та повітовою Радою Васлуй, 7 травня 2003 року

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво

Відбувається співпраця з повітом Сучава, угода з повітом Васлуй підписувалася без відповідного обґрунтування і є виключно декларативним документом, який засвідчує відкритість і готовність області до співпраці з адміністративно-територіальними одиницями інших країн.


Угода про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та повітовою Радою Сучави, 28 квітня 2004 року

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво

Відбувається співпраця з повітом Сучава, угода з повітом Васлуй підписувалася без відповідного обґрунтування і є виключно декларативним документом, який засвідчує відкритість і готовність області до співпраці з адміністративно-територіальними одиницями інших країн.


Угода про міжрегіональне співробітництво між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та повітовою Радою Марамуреш, 29 березня 2008 року

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво

На виконання угоди розроблено і реалізуються спільні плани заходів, перспективним напрямом є ознайомлення з румунським досвідом щодо європейської інтеграції та використання фондів ЄС.

Досягнуто домовленості щодо візиту в Марамурешській повіт офіційної делегації області на чолі з головою обласної державної адміністрації.

Одеська область

Угода про співробітництво між Одеською обласною радою та повітовою радою Галац, 03.04.1997 р.

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоУгода про співробітництво між Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою та радою повіту Ясси, 11.03.1999, переукладено 14.11.2006

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоУгода про співробітництво між Повітом Тульча та м. Ізмаїл, 26 травня 2017 р.

Культура, освіта та наука, охорона здоров'я, місцева адміністрація, навколишнє середовище, економіка та інвестиції, наука і техніка, спорт, туризм тощо.

Реалізується спільний транскордонний проект "Чиста ріка", фінансований в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020. Обговорюється низка спільних проектів з водного транспорту та невеликих перевезень між м. Ізмаїл та Тульчею.


Угода про співробітництво між м.Севастополь та мерією м.Галац

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоТернопільська область

Рамкова Угода між Тернопільською обласною державною адміністрацією (Україна) та повітовою радою Ботошанського повіту (Румунія) про торговельно-економічне, науково-технічне, культурне співробітництво, 28 травня 2003 р.

Промисловість, транспорт і торгівля, наука, техніка, освіта та охорона здоров’я, культура та мистецтво, туризм та спорт, місцеве самоврядування

Поглиблюється співпраця у рамках транскордонного співробітництва «Україна-Румунія-Республіка Молдова».


Угода про міжрегіональне співробітництво між Тернопільською областю та Ботошанським повітом, 18.03.2007 р.

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоХерсонська область

Угода про торговельно-економічне, науково-технічне, і культурне співробітництво між Херсонською обласною державною адміністрацією та Брашовською повітовою адміністрацією, 18.02.2003 р.

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоХмельницька область

Угода між Повітовою радою повіту Нямц і обласною державною адміністрацією Хмельницької області про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво, 09.10.2003

Торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництвоЧернівецька область

Протокол про співробітництво в галузях економіки, адміністративній, культурній, соціальній, туризму та торгівлі між Чернівецькою облас­тю України та Ботошанським пові­том Румунії на 1997-2000 рр., підписаний 17 лютого 1997 р.

Економічна, адміністратив­на, культурна, соціальна, туристична та торгівельна

Здійснюється співробітництво за Програмою Сусідства “Україна – Румунія” та Програмою прикордонного співробітництва “Україна-Румунія-Молдова” в рамках Нового Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства ENPI 2007-2013.

Організація та проведення спільних науково-практичних конференцій, семінарів, консультацій з питань розробки проектів та залучення інвестиційних коштів ЄС.

Протокол про співробітництво між Чернівецькою областю (Українa) та Сучавським повітом (Румунія), підписаний 21 серпня 1998 р.

Торговельна, економічна, адміністративна, культурна, освітня, туристична

В рамках Програм Сусідства «Україна-Румунія», «Румунія-Україна-Республіка Молдова» спільно з румунською стороною впроваджувалися транскордонні проекти за фінансуванням програм Сусідства (бюджет PHARE/CBC 2004), які направлені на розвиток різноманітних галузей.

8 січня 2009 року делегація Чернівецької області на чолі із головою облдержадміністрації В.Кулішем відвідала м. Сучаву (Румунія). На зустрічі були обговорені питання українсько-румунських відносин.

З метою участі у конференції на тему «Розвиток партнерства через транскордонне економічне співробітництво» в рамках виставки-ярмарку «Зроблено на Буковині» делегація Чернівецької області перебувала у м.Сучава (Румунія) 26 червня 2009 року. З 3 по 8 серпня 2009 року делегація Сучавського повіту відвідала Чернівецьку область в рамках проведення 8 етапу юнацького футбольного європейського турніру «4 регіони для Європи».

Організація та проведення спільних науково-практичних конференцій за основними напрямками діяльності Єврорегіону.

Подання транскордонних проектів для участі в конкурсному відборі відповідно до вимог Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Молдова 2007-2013 роки» в контексті Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП).

Спільна заява “Чотири регіони для Європи” (округ Швабія, федеральна земля Баварія, ФРН; департамент Майєнн, провінція Лаваль, Франція; Чернівецька обласна державна адміністрація, Україна; Сучавська повітова рада, Румунія), підписана 3 червня 2000 р.

Гуманітарна, охорона здоров’я, спортивна, культурна, освітня

Відповідно до Спільної заяви “Чотири регіони для Європи” з 3 по 8 серпня 2009 року в Чернівецькій області організовано та проведено VIII етап юнацького футбольного європейського турніру “Чотири регіони для Європи”. У зазначеному заході взяли участь офіційні та спортивні делегації чотирьох партнерських регіонів. У рамках восьмого етапу турніру відбулися спортивні змагання серед юнаків та офіційна зустріч політичних делегацій Чернівецької області, округу Швабія, департаменту Майєнн та Сучавського повіту. У результаті зустрічі було досягнуто домовленостей щодо подальшого міжрегіонального співробітництва, зокрема, щодо розвитку гуманітарної співпраці.

Радою депутатів округу Швабія (Німеччина) було надано гуманітарну допомогу мешканцям Чернівецької області у зв’язку з епідемічною ситуацією в області.


Угода, підписана між містами, дата її підписання


Сфери співробітництва

м. Ізмаїл

 

У 2003 році підписано протокол побратимства з м. Тулча (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

У 2003 році підписано меморандум про взаєморозуміння з м. Джурджу (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Гола Пристань Херсонська область

 

У 2006 році підписано меморандум про побратимство з м. Чіснедіе (Румунія)

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Миколаїв 

 

У 2006 році підписано меморандум про побратимство з м. Галац (Румунія)

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Герца

 

У 2002 році підписано угоду про побратимство з м. Дорохой (Румунія)

Освіта, культура, туризм, спорт

м. Чернівці 

 

У 2012 році підписано протокол побратимства з м. Ясси (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

У 2003 році підписана угода побратимства з м. Сучава (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

с. Магала  

 

У 2020 році підписана угода побратимства з м. Сучава (Румунія)

 

Освіта, культура, туризм, спорт

м. Віниця

 

У 1993 році підписано протокол побратимства з м. Ясси (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

 

м. Тячів

У 2006 році підписано протокол побратимства з м. Негрешті Оаш (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна


 

м. Берегове

У 2008 році підписано протокол побратимства з м. Сату Маре (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

Підписано протокол побратимства з м. Одорохею Секуєск (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

 

с.м.т. Глибока Чернівецька область

У 1992 році підписано протокол побратимства з м. Пятра Нямц (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Калуш

 

У 2007 році підписано протокол побратимства з м. Сеїнь (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Хуст

 

Підписана Угода про партнерство з м. Сігету Мармацієй (Румунія) від 2002 р.

 

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

Підписана Угода про партнерство з м. Радауць (Румунія) від 2002 р.

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Чорноморськ 

 

У 2000 році підписано протокол побратимства з м. Сіная (Румунія)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Білгород-Дністровський  

 

Угода про співробітництво між місто Білгород – Дністровським  та містом Тиргу Окна, Бакеу повіт, Румунія (від 12.09.2014 р., м. Білгород – Дністровський)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

Угода про співробітництво між містом Білгород – Дністровським Одеська область Україна та містом Тиргу Нямц, Румунія (від 06.09.2014 р., м. Тиргу – Нямц)

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Хотін

 

У 2013 році підписана угода побратимства з м. Тиргу Нямц (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

с.м.т. Верховина

 

Підписана угода побратимства з Вішей де Сус (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

м. Каменець-Подільський  

 

У 2003 підписана Угода про співробітництво з містом Залеу (Румунія) від 06.09.2014 р.

 

Торговельно-економічна, науково-технічна та культурна

 

с.м.т. Солотвіно (Закарпатська область)

 

Підписана угода побратимства з Ботіза (Румунія)

 

Торговельно-економічна, та культурна

 

м. Ясінія (Закарпатська область)

 

Підписана угода побратимства з м. Васлуй (Румунія)

 

 

Торговельно-економічна, та культурна

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux