• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Публічна дипломатія
Опубліковано 10 травня 2020 року о 10:00

Місія публічної дипломатії Посольства України в Румунії полягає у сприянні розумінню політичної та економічної ситуації в Україні, а також українського суспільства шляхом роз’яснення румунській громадськості як стратегічних зовнішньополітичних цілей України та аспектів протидії військовій агресії Російської Федерації проти Української Держави, так і комплексних аспектів українського суспільства та культури.

Публічна дипломатія Посольства України в Румунії охоплює наступні напрями:

Посольство України в Румунії співпрацює з інституціям та особами з Румунії, України та третіх країн з метою розвитку діалогу та взаємних обмінів між двома країнами шляхом конференцій, форумів, семінарів, соціальних мереж, професійних навчальних програм та візитів.

Після п’ятирічної перерви відновлена діяльність Форуму громадянського суспільства – ініціативи започаткованої у 2012 році покликаної сприяти кращому взаємному пізнанню і розумінню. У лютому 2019 року у Бухаресті та Яссах відбувся Українсько-румунський форум громадянського суспільства для діалогу та співробітництва, організованого Асоціацією експертів з питань безпеки та глобальних питань (ESGA) та Радою зовнішньої політики «Українська призма» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation German Marshall Fund. За результатами цього Форуму, учасниками якого стали представники експертних та академічних кіл, ЗМІ, дипломати та офіційні чинники, здійснені та публічно представлені дослідження українських та румунських експертів щодо перспектив та пріоритетів двосторонніх відносин між Україною та Румунією в контексті гібридних загроз в регіоні.

У травні 2019 року у Бухаресті відбувся круглий стіл «Гібридна агресія як нова форма зовнішньої політики: п’ять років досвіду міжнародної протидії окупації українських територій Російською Федерацією».

В рамках заходу авторами були представлені книги «Російська гібридна агресія: лекції для світу» українського аналітика Євгена Магди та «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії», Романа Зіненка, колишнього морського піхотинця, добровольця, який був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в Іловайську.

Також, під час круглого столу учасники мали можливість спілкуватися з матерями осіб, які незаконно утримуються РФ, а також переглянути реальні кадри війни Росії проти України, які розвінчують намагання РФ нав’язати міф про внутрішній конфлікт в Україні.

В рамках публічної дипломатії забезпечуються зв’язки Посольства із засобами масової інформації, надаються відповіді на запити ЗМІ та роз’яснюються аспекти офіційної внутрішньої та зовнішньої політики України. Також, підтримується діяльність, яка сприяє вільному, об’єктивному, незалежному та активному висвітленню актуальної ситуації в Україні.

Влітку 2019 року Посольство України в Румунії спільно з Посольством Румунії в Україні підтримали ініціативу Ради зовнішньої політики «Українська призма» щодо організації поїздки до України групи представників засобів масової інформації (ТБ, радіо, друковані видання) Румунії. Під час цієї поїздки румунські журналісти отримали змогу провести зустрічі та спілкуватися з офіційними особами у Києві та представниками громадянського суспільства для отримання з перших рук інформації щодо реформ держави у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, реформ інституцій та процесів в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, участі України у багатосторонньому форматі політики Східного Партнерства, а також щодо діяльності уряду та громадянського суспільства з де окупації Донбасу та Криму. Для отримання румунськими журналістами інформації з перших рук щодо військової агресії Російської Федерації проти України, була організована поїздка у зону дій Операції Об’єднаних Сил.

Діяльність Посольства України в Румунії у культурно-гуманітарній сфері зосереджена на подальшому розвитку співробітництва України та Румунії у цій сфері, а також на посиленні присутності українського фактору в культурно-інформаційному просторі Румунії із залученням культурно-мистецьких колективів з України до заходів, організованих Посольством, а також залучення потенціалу української громади Румунії.

Посольством в Бухаресті та у регіонах компактного проживання українців Румунії проводяться також заходи, присвячені визначним датам та подіям, серед яких - відзначення загальнонаціональних свят, історичних дат та подій, культурно-мистецькі акції, вшанування видатних діячів української історії та культури, презентації книг українських авторів та представників української громади Румунії, тематичні фото- та художні виставки.

Починаючи з 2019 року Посольством запроваджено проведення за підтримки Державного агентства України з питань кіно Днів українського кіно в Бухаресті.

Окремим напрямком роботи Посольства є співпраця в науково-освітній сфері. За сприяння Посольства щороку студенти українського відділення кафедри іноземних мов Бухарестського університету проходять стажування у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Посольством надається сприяння у вирішенні проблемних питань українського шкільництва Румунії, а також у вищих навчальних закладах Румунії, де діють відділення української мови та літератури; організації та проведенні Національної олімпіади з української мови; участі молоді з числа етнічних українців Румунії у Міжнародному мовно-літературному конкурсі української мови імені Тараса Шевченка; забезпеченні навчальних закладів Румунії, де викладається українська мова і література, навчально-методичною літературою і посібниками.

Вперше у 2019 році Посольством разом з Союзом українців Румунії було реалізовано проект щодо оздоровлення і відпочинку групи дітей етнічних українців (100 осіб) з Румунії на узбережжі Чорного моря в «Українському дитячому центрі «Молода гвардія». Метою такого оздоровлення та відпочинку є підтримка представників української меншини, популяризація української мови, культури і традицій, та головне - мотивація дітей-закордонних українців вивчати українську мову й українознавчі предмети.

Посольство у співпраці з Союзом українців Румунії активно поширює знання про нашу країну, її минуле і сучасність, сприяючи, таким чином, подальшій консолідації в Румунії іміджу України як держави з давньою історією, багатою культурою та чітко визначеними європейськими перспективами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux