Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Румунією
Опубліковано 19 серпня 2012 року о 08:53

Договірно-правова база двостороннього співробітництва у галузі культури та освіти

Чинними документами українсько-румунської співпраці у цій сфері є:

- Угода про співробітництво в галузі культури, науки і освіти між Урядом України та Урядом Румунії (від 03.09.1992 р.);

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту, наукові ступені, виданих в Україні та Румунії (від 19.02.1999 р.);

- Угода про співробітництво в галузі освіти між Міністерством освіти України і Міністерством освіти Румунії (від 25.08.1995 р.).

Основні напрями роботи на культурно-гуманітарному напрямі

Діяльність у цій сфері зосереджена на подальшому посиленні культурно-гуманітарної складової у загальному контексті присутності України в Румунії, цілеспрямованій інформаційно-роз‘яснювальній роботі щодо пріоритетних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики України, ознайомленні громадськості Румунії з історією і культурою України, організації заходів культурно-мистецького характеру, розширенні правової бази українсько-румунської співпраці у сфері культури та громадської інформації.

Особлива увага надається подальшому зміцненню зв‘язків з українською меншиною Румунії, підтримці її діяльності щодо задоволення культурно-мовних, інформаційних та духовних потреб, отримання освіти рідною мовою. У цьому контексті Посольством у контактах з міністерствами національного виховання та культури Румунії, а також з представниками Союзу українців Румунії (СУР) постійно опрацьовується питання щодо з’ясування потреб української громади Румунії у класичній та художній літературі, отриманої з України, іншій друкованій українознавчій продукції, наглядно-ілюстрованих матеріалів для оформлення кабінетів української мови та літератури румунських навчальних закладах, де викладається українська мова та література. Ці питання на систематичній основі обговорюються під час періодичних зустрічей Посла та співробітників Посольства з керівництвом СУР та активістами української громади Румунії. 

Посольство України в Румунії на системній основі проводяться комплексні заходи, серед яких - відзначення загальнонаціональних свят, історичних дат та подій, культурно-мистецькі акції, вшанування видатних діячів української історії та культури, презентації книг українських авторів та представників української громади Румунії, тематичні фото- та художні виставки, демонстрації українських фільмів тощо. Всі ці заходи відбуваються за участі керівництва та членів Союзу українців Румунії, громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Румунії, представників румунської громадськості, наукових, ділових та мистецьких кіл, працівників ЗМІ, співробітників Посольства та членів їх сімей.

Продовжуючи позитивну тенденцію щодо посилення українського культурно-гуманітарного чинника в культурному, освітньому, духовному та спортивному просторі Румунії, Планом роботи Посольства передбачено проведення широкого спектру заходів, зокрема щодо сприяння розвитку співробітництва України з Румунією в галузі культури, освіти, науки, туризму і спорту, поширення серед румунської громадськості інформації про сучасну Україну, ознайомлення румунських громадян з історією і культурою України тощо.

Наглядною формою роботи, розрахованою на відвідувачів Посольства та Культурно-інформаційного центру, є періодично обновлюваний зміст інформаційних стендів дипустанови. 

Окрема увага надається відзначенню пам’ятних дат в історії України і ювілеїв в галузі культури, літератури та мистецтва. Згідно з переліком на 2017 рік, рекомендовано відзначати понад 200 ювілених і визначних дат.

Серед них чільне місце посідає підготовка до проведення в Румунії масштабних заходів, як в Бухаресті, так і в чотирьох регіонах країни перебування, де компактно проживають чисельні українські громади, присвячених від Дня народження Т.Г.Шевченко. 

Водночас, Посольство активно долучається до проведення більшості культурно-мистецьких заходів, які організуються українською громадою в Румунії, за сприяння Союзу українців Румунії.

Проведена робота сприяє консолідації позитивного іміджу України як країни, що збагатила світ своєю історією та звичаями, духовною культурою, мистецько-літературними традиціями. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux