• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Română
Публічна дипломатія
Опубліковано 02 листопада 2021 року о 12:00

Місія публічної дипломатії Посольства України в Румунії полягає у сприянні розумінню політичної та економічної ситуації в Україні, а також українського суспільства шляхом роз’яснення румунській громадськості як стратегічних зовнішньополітичних цілей України та аспектів протидії військовій агресії Російської Федерації проти Української Держави, так і комплексних аспектів українського суспільства та культури.

Публічна дипломатія Посольства України в Румунії охоплює наступні напрями:

Посольство України в Румунії співпрацює з інституціям та особами з Румунії, України та третіх країн з метою розвитку діалогу та взаємних обмінів між двома країнами шляхом конференцій, форумів, семінарів, соціальних мереж, професійних навчальних програм та візитів.

В рамках публічної дипломатії забезпечуються зв’язки Посольства із засобами масової інформації, надаються відповіді на запити ЗМІ та роз’яснюються аспекти офіційної внутрішньої та зовнішньої політики України. Також, підтримується діяльність, яка сприяє вільному, об’єктивному, незалежному та активному висвітленню актуальної ситуації в Україні.

Діяльність Посольства України в Румунії у культурно-гуманітарній сфері зосереджена на подальшому розвитку співробітництва України та Румунії у цій сфері, а також на посиленні присутності українського фактору в культурно-інформаційному просторі Румунії із залученням культурно-мистецьких колективів з України до заходів, організованих Посольством, а також залучення потенціалу української громади Румунії.

Посольством в Бухаресті та у регіонах компактного проживання українців Румунії проводяться також заходи, присвячені визначним датам та подіям, серед яких - відзначення загальнонаціональних свят, історичних дат та подій, культурно-мистецькі акції, вшанування видатних діячів української історії та культури, презентації книг українських авторів та представників української громади Румунії, тематичні фото- та художні виставки.

Починаючи з 2019 року Посольством запроваджено проведення за підтримки Державного агентства України з питань кіно Днів українського кіно в Бухаресті.

Окремим напрямком роботи Посольства є співпраця в науково-освітній сфері. За сприяння Посольства щороку студенти українського відділення кафедри іноземних мов Бухарестського університету проходять стажування у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Посольством надається сприяння у вирішенні проблемних питань українського шкільництва Румунії, а також у вищих навчальних закладах Румунії, де діють відділення української мови та літератури; організації та проведенні Національної олімпіади з української мови; участі молоді з числа етнічних українців Румунії у Міжнародному мовно-літературному конкурсі української мови імені Тараса Шевченка; забезпеченні навчальних закладів Румунії, де викладається українська мова і література, навчально-методичною літературою і посібниками.

Вперше у 2019 році Посольством разом з Союзом українців Румунії було реалізовано проект щодо оздоровлення і відпочинку групи дітей етнічних українців (100 осіб) з Румунії на узбережжі Чорного моря в «Українському дитячому центрі «Молода гвардія». Метою такого оздоровлення та відпочинку є підтримка представників української меншини, популяризація української мови, культури і традицій, та головне - мотивація дітей-закордонних українців вивчати українську мову й українознавчі предмети.

Посольство у співпраці з Союзом українців Румунії активно поширює знання про нашу країну, її минуле і сучасність, сприяючи, таким чином, подальшій консолідації в Румунії іміджу України як держави з давньою історією, багатою культурою та чітко визначеними європейськими перспективами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux