• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Відзначення «Днів Тараса Шевченка» в Бухаресті
Опубліковано 23 березня 2013 року о 18:00

В рамках широкого відзначення «Днів Тараса Шевченка в Румунії» в Бухаресті відбулися дві важливі події, присвячені життю і творчості Великого Кобзаря.

У першій половині дня у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії відбулася наукова конференція на тему «Життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка».

Для участі у конференції були запрошені вчені-дослідники внеску Т.Шевченка в розвиток української мови, літератури та світової культури, делегація м.Ужгород на чолі із Заслуженим артистом України М.Вігулою, члени місцевої української громади, керівництво Союзу українців Румунії, співробітники Посольства та члени їх сімей, представники мистецьких кіл Румунії та працівники ЗМІ, у тому числі Румунського телебачення TVR-1 та української редакції міжнародного каналу Румунського радіо.

Відкриваючи конференцію, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Т.Бауер охарактеризував консолідуючу роль Т.Шевченка – символу Української держави, української мови та культури, геніального поета і прозаїка, художника і мислителя для українського народу та українців з усього світу, з особливою приємністю констатував факт широкого відзначення в Румунії  199-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря, висвітлив підготовку, яка здійснюється українською владою до святкування в наступному році 200‑річчя від дня народження Т.Шевченка.

Керівник української дипломатичної місії окремо акцентував увагу на зусиллях Української держави з досягнення європейських стандартів життя для населення країни, яка цього року прагне укласти Угоду про асоціацію з ЄС, подякував керівництву Союзу українців Румунії за письмове звернення до Президента Румунії Т.Бесеску та Прем’єр-міністра В.Понти з проханням і надалі підтримувати європейські прагнення України, зокрема під час осіннього саміту Східного партнерства ЄС у Вільнюсі, на якому наша країна підпише Угоду про асоціацію та створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися директор Ужгородської дитячої школи мистецтв Н.Громова та голова Бухарестської філії СУР Я.Колотило.

Змістовні наукові доповіді щодо ролі Т.Шевченка у формуванні української літературної мови та висвітлення його творчості у працях румунського поета М.Емінеску представили перший заступник голови Союзу українців Румунії, колишній науковий співробітник Інституту мовознавства Румунської академії І.Робчук та редактор журналу СУР «Наш голос», колишній професор кафедри слов’янських мов, викладач українського відділення Бухарестського університету І.Рябошапка.       

Для учасників було продемонстровано документальний фільм «Художник Шевченко».

У другій половині дня в залі для урочистостей Міністерства культури Румунії відбувся святковий концерт за участі Народного оркестру народних інструментів викладачів Ужгородської дитячої школи мистецтв, хору Бухарестської філії СУР «Зоря», співробітників Посольства та членів їх сімей, а також представників української громади м. Бухарест.

У своєму вітальному слові Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Т.Бауер подякував Міністерству культури та Союзу українців Румунії за співучасть в організації зазначеного літературно-музичного заходу, привітав артистів з Ужгорода та підкреслив об’єднуючу роль урочистих заходів з нагоди відзначення «Днів Тараса Шевченка» для збереження серед українських громад по всьому світу відчуття національної єдності.

Вітання від Міністерства культури Румунії було оголошено заступником Державного секретаря цього міністерства І.Кажал-Марин, яка підкреслила важливість спільного проведення таких заходів та підтвердила відкритість Мінкультури Румунії до подальшого співробітництва з українською стороною на ниві культури.        

Програма святкового концерту включила виконання Народним оркестром народних інструментів викладачів Ужгородської дитячої школи мистецтв та хору Бухарестської філії СУР «Зоря» широкої палітри українських народних мелодій та варіацій на закарпатські мотиви.

Тривалими оплесками глядачі оцінили емоційне читання донькою співробітників Посольства Надії та Костянтина Глизь Дариною вірша Т.Шевченка «Сон».

 На завершення святкового літературно-музичного заходу у спільному виконанні артистів з України, учасників художньої самодіяльності від Союзу українців Румунії та присутніх у залі етнічних українців у дусі високого національного піднесення пролунала пісня на вірші Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».  

Таким чином, поруч з церемонією покладання квітів 11 березня 2013 р. до пам’ятника Великому Кобзарю, розташованому в центральному парку румунської столиці Херестреу, зазначені заходи у Бухаресті стали важливими подіями у контексті відзначення впродовж березня місяця ц.р. 199-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux