В Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії відбулася презентація книги для дітей письменниці-громадянки Румунії українського походження О.Андрич-Порохівської «Казки з чотирьох сторін світу».
У заході взяли участь представники української громади, які проживають у Бухаресті, та румунської громадськості, члени Спілки письменників та Спілки журналістів Румунії, співробітники Посольства, працівники ЗМІ, у тому числі Румунського телебачення TVR-1 та української редакції міжнародного каналу Румунського радіо.
Відкриваючи захід, радник-посланник Посольства Т.Рендюк привернув увагу присутніх до того, що організація презентації зазначеної книги в Культурно-інформаційному центрі Посольства не є випадковим: О.Андрич-Порохівська є донькою полковника армії Української Народної Республіки Гната Порохівського – українського військового емігранта, який у незалежних від нього обставинах опинився на території Румунії у 1921 р. та знаходився на території цієї країни до 1944 р.
Крім цього, О.Андрич-Порохівська презентує власні книги у КІЦ не перший раз. Так, у 2010 р. румунській читацькій публіці був представлений здійснений письменницею переклад повісті С.Плачинди та Ю.Колісниченка «Роксолана», а у минулому році – її власний історичний роман «Тімуш та Руксандра».
Під час презентації виступили румунський письменник, директор видавництва дитячої літератури В.Кречун, член Національної спілки письменників України та член Спілки письменників Румунії, письменник українського походження М.Трайста, румунська письменниця українського походження С.Забарченко, радник Міністерства культури Румунії, голова Бухарестської філії Союзу українців Румунії Я.Колотило та інші. Було зазначено, що поява книги О.Андрич-Порохівської, яка охоплює переклад 67 казок і легенд з 37 країн світу, у тому числі з України, сприяє кращому розумінню підростаючим поколінням Румунії культури та традицій інших народів.
Присутня на презентації учениця українського походження Н.Беріндан зачитала у перекладі українську легенду «Дівчина Віра».
О.Андрич-Порохівська розповіла про роботу над книгою та подарувала присутнім авторські примірники видання.