В період 2-5 квітня у місті Карансебеш повіту Караш-Северін відбулася ХХІ Національна олімпіада з української мови та літератури для учнів українського ліцею імені Тараса Шевченка у місті Сігету Мармацієй та румунських гімназій та ліцеїв, які вивчають українську мову та літературу.
Всього в Олімпіаді взяли участь 37 учнів та ліцеїстів. Українська мова та література викладається в румунських гімназіях та ліцеях, діючих у населених пунктах з українським населенням повітів Ботошань, Караш-Северін, Марамуреш, Сучава та Тіміш, а також в українському ліцеї імені Тараса Шевченка у місті Сігету Мармацієй.
На церемонії відкриття Олімпіади, яка відбулася 2 квітня у Будинку культури Карансебешу, виступили заступник голови повітової Ради, мер міста Карансебеш, генеральний шкільний інспектор повіту Караш-Северін, шкільний інспектор з української мови цього ж повіту, голова Союзу українців Румунії, голова повітової філії СУР та інші офіційні особи.
Посольство було представлено радником-посланником Т.Г.Рендюком, який у своєму виступі, зокрема, підкреслив важливість вивчення рідної мови учнями-українцями з Румунії, зазначив, що українська сторона всіляко заохочує переможців олімпіад, у тому числі шляхом надання їм можливості взяти участь у Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще», який щороку відбувається у Міжнародному дитячому центрі «Артек», а також відпочивати у літніх дитячих таборах в Україні.
Серед завдань для учасників Олімпіади, згідно з навчальною програмою, фігурувало аналіз віршів Т.Шевченка, М.Рильського, Д.Павличка, Б.Олійника, О.Олесь, Б.Антонича, а також написання есе на основі творів І.Франка, Л.Костенко та інших відомих українських поетів та письменників.
5 квітня спеціальною Комісією були підведені підсумки Олімпіади, згідно з якими 7 її учасників посіли перші місця (4 – з навчальних закладів Сучавського та 3 – Марамурешського повітів), а представники повітів Ботошань, Караш-Северін та Тіміш поділили між собою другі та треті місця.
У цілому, учасники Олімпіади продемонстрували високий рівень знань з української мови та літератури, що є важливою складовою процесу зміцнення позицій української мови та культури серед молоді Румунії українського походження.