22 травня 2014 р. у новому приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії у контексті вшанування пам‘яті жертв депортації 18 травня 1944 р. кримських татар відбувся захід з нагоди 70-ї річниці від цієї сумної дати. У заході, який був організований Посольством України, взяли участь Посол України в Румунії Т.Бауер, співробітники дипустанови та члени їх сімей, заступник державного секретаря Департаменту міжетнічних відносин Уряду Румунії А.Амет з групою Бухарестської філії Демократичного союзу турко-татарських мусульман Румунії, радник Прем’єр-міністра Румунії з питань національних меншин М.Гощук, старший радник Міністерства культури Румунії Я.Колотило, представники місцевої української громади, румунської громадськості, працівники Румунського телебачення, Румунського радіо, у тому числі – української редакції Всесвітньої служби Румунського радіо.
Під час відкриття заходу увага присутніх була привернута до того, що 22 травня в Україні та в усіх країнах світу, де проживає українська громада, відзначається День перепоховання праху Т.Г.Шевченка 22 травня 1861 року на Чернечій горі в Каневі.
Присутні на заході вшанували зазначені вище дві історичні дати хвилиною мовчання.
Під час свого виступу Посол України в Румунії Т.Бауер наголосив на специфіку відзначення традиційного для незалежної України Дня пам‘яті жертв депортації кримських татар у цьому році, що пов’язано з агресією Російської Федерації в Криму та забороною окупаційними властями на півострові проводити відповідні заходи в Сімферополі. Також було підкреслено, що українське суспільство залишається солідарним з кримськими татарами, а керівництво Української держави робить все можливе для створення сприятливих умов кримським татарам, які виявили бажання брати участь у позачергових виборах Президента України 25 травня ц.р.
Зі свого боку заступник державного секретаря Департаменту міжетнічних відносин Уряду Румунії А.Амет, у тому числі і як колишній депутат Парламенту Румунії від татарської меншини країни, підкреслив існуючі до березня ц.р. тісні культурні зв’язки між керівництвом та представниками Демократичного союзу турко-татарських мусульман Румунії з Автономною Республікою Крим, висловлюючи жаль, що продовження такого співробітництва уявляється проблематичним.
Старший радник Міністерства культури Румунії Я.Колотило, голова Бухарестської філії Союзу українців Румунії, висловила солідарність з присутніми в залі представниками татарської меншини, акцентуючи на символічність одночасного вшанування і Дня перепоховання праху Т.Г.Шевченка в Каневі.
З доповіддю про історію депортації кримських татар та про сприятливі умови, створені незалежною Україною, для їх повернення та інтеграції в українське суспільство впродовж 1991-початку 2014 років виступив радник-посланник Посольства України в Румунії Т.Рендюк.
У своїх доповненнях та коментарях, присутні представники української та татарської національних меншин Румунії висловили свої позитивні оцінки та думки з приводу вшанування зазначених історичних дат.
На завершення заходу були продемонстровані документальні фільми про депортацію кримських татар та презентована виставка фотодокументів.