День Конституції України Починаючи з 1996 року, 28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня, 19 років тому, Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної Української держави. Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Робота над створенням Основного Закону нашої держави розпочалася відразу після проголошення незалежності України в 1991 році із залученням найкращих світових експертів та вітчизняних фахівців, що завершилась схваленням Верховною Радою 28 червня 1996 року Конституції України.
Схвалення Основного Закону стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави, що забезпечило стабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.
Проте розвиток української державності продемонстрував необхідність подальшого вдосконалення Основного Закону нашої держави.
Саме тому продовження конституційної реформи посідає пріоритетне місце у всеохоплюючому процесі реформування, започаткованому Президентом України П.О.Порошенком, що має на меті забезпечити відповідність модернізаційних процесів в суспільному житті європейським стандартам і цінностям. Підтвердженням послідовності у намірах Глави держави провести конституційну реформу в Україні стало створення при Президенті України Конституційної комісії та її активна робота впродовж останнього періоду. У своєму Посланні «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2015 році» П.Порошенко заявив про те, що «…Конституційна комісія от-от завершить проект змін до Основного Закону…», а народні депутати мають його затвердити на поточній сесії Верховної Ради з тим, щоб восени вже ухвалити остаточний варіант Конституції України.
Вдосконалення Основного Закону відбувається виключно у правовому полі, визначеному Розділом ХІІІ чинної Конституції України, на принципах транспарентності, загальнодоступності та демократичності.
Задля досягнення цієї мети українська сторона продовжуватиме відкритий діалог з усіма зацікавленими іноземними партнерами, насамперед, експертами Ради Європи та Венеціанської Комісії.
Конституційна реформа вписується у загальний процес реформування українського суспільства, покликаного сприяти імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як важливий етап на шляху наближення нашої держави до Євросоюзу.