• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Президенти України та Румунії підписали Протокол про оновлення Українсько-Румунської Спільної Президентської Комісії
Опубліковано 21 квітня 2016 року о 12:18

21 квітня 2016 року Президент України Петро Порошенко та Президент України Клаус Вернер Йоханніс підписали Протокол про оновлення Українсько-Румунської Спільної Президентської Комісії.  

 

Президент України Петро Порошенко та Президент Румунії Клаус Йоханніс впевнені, що відновлення діяльності українсько-румунської Спільної Президентської Комісії має стати дієвим механізмом поглиблення співробітництва двох держав. Відповідний протокол Глави держав підписали за підсумками переговорів.

«Радий, що нам вдалося домовитися про відновлення цього механізму після 9 років, які пройшли з часу першого і останнього на цей час засідання. Наступне засідання оновленої Комісії відбудеться в Києві», - сказав Президент України під час спільної прес-конференції за підсумками зустрічі з Президентом Румунії.

«Нас аж ніяк не задовольняє поточний рівень економічної співпраці. Ми впевнені в тому, що треба негайно проводити нашу міжурядову комісію, яка не проводилась 10 років. Використати в повному обсязі нові можливості, які відкриває поглиблена, всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, і особливі підходи, які ми маємо продемонструвати для підприємницьких структур обох країн», - підкреслив Глава держави.

 

Президент зауважив, що важливим компонентом українсько-румунського співробітництва є зміцнення міжлюдських контактів. «Ми продовжуємо спільно працювати над полегшенням двосторонніх контактів і я розраховую, що реалізація досягнутих сьогодні домовленостей стане важливим етапом в розвитку дружніх, добросусідських стратегічних відносин партнерства, які зараз існують між Україною і Румунією», - додав Петро Порошенко.

 

Президенти України і Румунії позитивно оцінили набрання чинності двосторонніх угод про місцевий прикордонний рух та про відкриття пункту пропуску Орлівка – Ісакча. Глава Української  держави висловив сподівання, що під час відкриття консульства Румунії у Солотвино у травні буде підписано угоду про безкоштовну видачу довготермінових національних віз між Україною та Румунією.

Під час переговорів значну увагу було приділено двостороннім проектам щодо зміцнення економічної співпраці між Україною та Румунією.

Президент України запропонував прискорити роботу над укладенням угод про інтерконектори між газотранспортними системами двох країн, завдяки яким Румунія стане черговою державою, звідки Україна зможе імпортувати газ. Петро Порошенко подякував Клаусу Йоханнісу за підтримку цієї ініціативи. «Мною запропоновано румунській стороні використовувати потенціал українських газосховищ для зберігання газу. Спільними зусиллями ми підвищуємо енергетичну безпеку не лише України та Румунії, а й усього регіону», - наголосив Глава держави.

Учасники перемовин також приділили увагу транспортному питанню. Зокрема, відновленню прямого залізничного сполучення між столицями України та Румунії та автобусного – між Чернівцями і Бухарестом. Глави двох держав висловили сподівання, що найближчим часом буде відновлено і пряме авіасполучення між Києвом та Бухарестом. «Це буде ще більш актуально після вступу в дію Угоди про безвізовий режим між Україною та Євросоюзом», - констатував Петро Порошенко.

 

Глава держави також повідомив, що отримав запевнення у підтримці Румунією надання безвізового режиму для громадян України.

 

Особливу увагу президенти приділили безпековим питанням. «Україна і Румунія – країни-сусіди, і питання безпеки для однієї є питанням безпеки для іншої. І тому звичайно, що питання безпеки було першим пріоритетом наших переговорів», - наголосив Петро Порошенко.

Президенти України та Румунії обговорили ситуацію на Сході України. Глава Української держави констатував, що у цьому питанні обидві держави займають єдину та принципову позицію: дискусій щодо послаблення санкцій стосовно країни-агресора не можна вести, допоки її агресія не припиниться. Будь-яке часткове пом’якшення санкцій в обмін на нібито часткове виконання Мінських домовленостей становить безпосередню загрозу врегулюванню ситуації на Донбасі. Мінські домовленості мають бути імплементовані і втілені в життя повністю.

В свою чергу, Клаус Йоханніс наголосив на важливості повного і невідкладного втілення в життя Мінських домовленостей.

Президент Румунії зазначив, що держави продовжать тісно співпрацювати на регіональному та міжнародному рівнях, реалізовуючи транскордонні і регіональні проекти, а також співпрацю у економічній, туристичній сферах, охорони довкілля, розбудови інфраструктури.

«Двосторонні економічні відносини повинні бути посилені. Ми маємо численні спільні інтереси, особливо в прикордонних регіонах, в сфері об’єднання енергетичних мереж», - зазначив Клаус Йоханніс і наголосив, що «Україна залишається важливою частиною європейської енергетичної архітектури».

http://www.president.gov.ua/news/vidnovlennya-ukrayinsko-rumunskoyi-spilnoyi-prezidentskoyi-k-37015

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux