• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
День Соборності України
Опубліковано 21 січня 2016 року о 12:32

У відповідності до Указу Президента України П.Порошенка № 731 від  30 грудня 2015 року «Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України» 22 січня 2016 року в Україні та в зарубіжних країнах, де проживають етнічні українці, в тому числі в Румунії, відзначається День Соборності України.

Указ Президента України передбачає проведення 22 січня 2016 року в місті Київ урочистостей за участю керівництва Української держави, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, учасників антитерористичних операцій в Донецькій та Луганській областях, представників української діаспори та громад українців у сусідніх з Україною країнах, громадських об’єднань і релігійних організацій, діячів науки та культури, а також організацію відповідних урочистостей в населених пунктах України та у зарубіжних державах, де існують українські громади.

Це державне свято України відображає доленосну дату в історії українського народу – проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня  1919 року.

На сьогодні День Соборності України має особливе змістовне і політичне значення для громадян України та українців з усього світу, оскільки він відзначається за умов тимчасової окупації Росією Автономної Республіки Крим та підтримки Москвою проросійських сепаратистів і терористів у східних частинах Донецької та Луганської областей.

Відзначення Дня Соборності України має глибоке історичне та політичне значення.

Століттями розірваний різними імперіями та державами український народ у 1918 році визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз'єднався на своїй землі в єдиній соборній Українській державі.

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві.

Впродовж віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.

У ХVIIІ – початку ХХ ст. ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих українських мислителів, зокрема Григорія Сковороди.

Вирішальним етапом на шляху практичного втілення ідеї соборності українських земель стали події 1917-1919 років. 7 листопада 1917 року була проголошена Українська Народна Республіка (УНР), до складу якої увійшло 9 українських губерній.

Під впливом цих подій та внаслідок фактичного розпаду Австро-Угорської імперії, 19 жовтня 1918 року у Львові було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

1 грудня 1918 року у м.Фастів був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу.

3 січня 1919 року Національна Рада ЗУНР у місті Станіслав (Івано-Франківськ) схвалила закон про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в Народну Республіку.

21 січня 1919 року на Народних Зборах («Соборі Русинів») у Хусті, де зібралося більше 400 депутатів з усього Закарпаття, було проголошено злуку Карпатської України з Українською Народною Республікою.

Проголошення Злуки відбулось 22 січня 1919 року в Києві.

Головні урочистості проголошення злуки проходили на Софійській площі.

На масовому зборі було проголошено про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

Акт Злуки був глибоко обґрунтований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу.

Він став могутнім виявом волі українців до етнічної консолідації та  територіальної цілісності, підтвердженням їх самоідентифікації, становлення української політичної нації.

Сьогодні відзначення Дня Соборності України глибоко символізує законне прагнення українського народу до відновлення єдності та соборності українських територій, тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Відновлення територіальної цілісності України шляхом повернення до її складу тимчасово окупованої територій Автономної Республіки Крим і встановлення контролю української влади над східними часинами Донецької та Луганської областей є головною метою комплексних і послідовних зусиль Української держави, які застосовуються всередині країни та на міжнародній арені.

Приємно констатувати доведену підтримку цих законних зусиль України  з боку ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, Ради Європи та інших авторитетних міжнародних організацій, а також з боку світової спільноти в цілому, за що український народ безмежно вдячний.

Посольство України в Румунії 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux