24 серпня 1991 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності. Незалежність України не була випадковістю, зумовленою тільки московським переворотом, організованим ГКЧП. Події 1991 року втілили столітні прагнення українців до суверенної держави.
Проголошення державної незалежності Україною відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної системи по всьому світу. Сьогодні Україна, що відстоює свою незалежність у війні із російським агресором продовжує боротьбу, розпочату у 1917 році, коли вперше українці стали на шлях творення власної держави.
Проголошення незалежності сприяло утвердженню сучасної Української держави, збулись мрії українців про вільний розвиток національної культури, про можливість бути повноправним членом європейської сім’ї та міжнародної спільноти.
Чесні й прозорі вибори, свобода слова й віросповідання, міжетнічна та міжконфесійна взаємоповага й толерантність стали важливими демократичними надбаннями України.
На світовій арені Україна з самого початку виступає як миролюбна держава з чіткою орієнтацією на інтеграцію в Європейський Союз, держава, що сповідує демократичні цивілізаційні цінності, шанує принципи та норми міжнародного права й прагне до взаємовигідного співробітництва з усіма членами міжнародного співтовариства.
Сьогодні ми з приємністю констатуємо, що наші миролюбні плани щодо врегулювання ситуації на Сході України щиро підтримуються абсолютною переважною частиною держав світу, в тому числі і сусідньою Румунією, країною-членом Європейського Союзу та НАТО.
У надскладних умовах в Україні проходять реформи практично в усіх сферах життя. Покращено показники інвестиційної привабливості України, що відкриває перспективу для впевненого економічного росту. В умовах протистояння гібридній агресії Російської Федерації та втрати значної частини економічного потенціалу країни вдалося перейти до підвищення соціальних стандартів.
Завершено найскладніший, фінальний етап набуття чинності Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом. А відчинені завдяки безвізовому режиму двері Євросоюзу є справжнім визнанням здобутків нашої держави на шляху реформ.
Україна докладає зусилля до зміцнення зв’язків із багатомільйонною діаспорою, котра як завжди активно сприяє співпраці між своєю історичною Батьківщиною та країною проживання.
26 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу.