• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Прес-реліз з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією
Опубліковано 01 лютого 2017 року о 14:30

01 лютого 2017 року виповнюється 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією. 

За 25 років Україна та Румунія пройшли великий шлях. Відносини між двома країнами за цей період набули високого ступеню зрілості, взаємної поваги та розуміння. Зміцненню традиційно дружніх взаємин між двома народами сприяв розвиток політичного діалогу між Україною та Румунією. Обмін візитами високого рівня, серед яких слід відзначити офіційний візит до Румунії Президента України Петра Порошенка у 2016 році та офіційний візит Президента Румунії Клауса Йоханніса в Україну у 2015 році, а також зустрічі та візити міністрів закордонних справ двох країн заклали надійне підґрунтя для співпраці в усіх сферах взаємного інтересу.

Свідченням високого рівня двосторонніх українсько-румунських відносин став той факт, що Румунія першою з усіх країн-членів Євросоюзу завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію з Україною та має непохитну позицію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема, у питанні збереження санкцій проти Російської Федерації у відповідь на агресію, що триває.

Президент Румунії Клаус Йоханніс під час цьогорічної зустрічі з главами іноземних дипломатичних представництв, акредитованих у Бухаресті, чітко зазначив те, що санкції щодо Росії мають зберігатися до повного виконання нею Мінських домовленостей та у зв‘язку із незаконною окупацією АР Крим та мілітаризацією півострова і Чорного моря, а співробітництво з Україною для Румунії є одним з пріоритетних завдань.

За чверть століття дипломатичних відносин Україна та Румунія створили змістовну договірно-правову базу, яка налічує понад півсотні двосторонніх угод, протоколів та меморандумів, що слугують основою для співпраці в галузі економіки, торгівлі, культури, освіти, науки і технологій.

Налагодження впродовж останніх років активного політичного діалогу та новий формат економічних відносин між Україною та ЄС позитивно впливають і на стан українсько-румунського торговельно-економічного співробітництва. Свідченням цього є відновлення позитивної динаміки двосторонньої торгівлі, обсяг якої за 11 місяців 2016 р. зріс на майже чверть у порівнянні з відповідним періодом 2015 р., та перевищив 1 млрд. дол. Це є результатом сталого зростання інтересу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності двох країн до ринків як України, так і Румунії. На позитивну динаміку впливає і факт функціонування в Румунії 603 спільних українсько-румунських підприємств.

Разом з тим, потенціал двосторонньої економічної співпраці значно перевищує нинішній рівень взаємодії і існують всі умови для розширення напрямків взаємовигідного  інтересу, з урахуванням того, що Україна й Румунія є сусідніми дружніми країнами.

Двостороннє міжрегіональне і транскордонне співробітництво стало механізмом, у рамках якого Україна та Румунія успішно реалізовують взаємовигідні проекти у сферах інфраструктури, енергетики, туризму, підприємництва, культурно-гуманітарного співробітництва та мають позитивний ефект для українсько-румунського прикордоння. Вважаємо, що співпрацю за цим механізмом, у т.ч. за  Програмою прикордонного співробітництва «Румунія-Україна 2014-2020 рр.», необхідно і надалі заохочувати.

Зміцненню двосторонніх відносин сприяє також і забезпечення сторонами належного розвитку та задоволення потреб румунської національної меншини в Україні та української національної меншини в Румунії.

Очікуємо, що новий імпульс розвитку двосторонніх відносин надасть запланований у цьому році візит в Україну Президента Румунії Клауса Йоханніса, відновлення роботи Українсько-Румунської Спільної Президентської Комісії та Українсько-Румунської Спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва.

Висловлюємо впевненість, що теперішня зростаюча динаміка двосторонніх відносин між Україною та Румунією сприятиме подальшому розвитку українсько-румунських відносин в усіх сферах і взаємодії між нашими народами.

Січень 2017 року                                                                         ПУ в Румунії  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux