• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Прес-реліз Посольства України в Румунії щодо Заяви МЗС України від 02 квітня 2014 р.
Опубліковано 04 квітня 2014 року о 10:42

Заява Міністерства закордонних справ України МЗС України взяло до уваги заяви та коментарі зовнішньополітичного відомства Російської Федерації, які стосуються української тематики.

 

Зміст цих заяв вкотре підтверджує, що керівництво РФ живе у власному світі ілюзій, фальші та самообману, в який намагається втягнути не тільки свій народ, але й усе міжнародне співтовариство.

Завдяки цілеспрямованому «зомбуванню» росіян страшилками про Україну, Кремль вочевидь намагається приховати глибинні проблеми у власній державі, а саме: соціально-економічний та моральний занепад, особливо у віддалених від Москви регіонах Російської Федерації; посилення шовіністичних, ксенофобських та антисемітських настроїв у російському суспільстві, відверте нехтування правами і свободами громадян РФ, передусім, представників національних меншин.

Коментар МЗС РФ про те, що РФ нібито жодним чином не порушила Будапештський меморандум від 5 грудня 1994 року, в якому разом із США та Великою Британією, давала гарантії територіальної цілісності України, не витримує жодної критики з точки зору міжнародного права та дійсних реалій.

Спроби російської сторони «виправдати» перед міжнародною спільнотою зухвалу анексію Автономної Республіки Крим, перекладаючи провину за втрату територіальної цілісності на нинішнє керівництво Української держави, є нічим іншим як черговою демонстрацією неповаги та зневажливого ставлення РФ до міжнародно-правових норм та своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі до Статуту ООН.

Чи дійсно Кремль вважає, що світ здатен повірити у нісенітницю, нібито Росія не має відношення до окупації Автономної Республіки Крим та її анексії?

Як російська сторона пояснює масове вторгнення з території РФ воєнізованих формувань, підрозділів збройних сил РФ, кубанських козаків, безпосередню участь громадян РФ, у тому числі громадянина РФ так званого «самопроголошеного народного мера Севастополя» Олексія Чалого у проросійських акціях протесту в Україні, маніпуляціях з т.зв. «референдумом», тероризування українських військовослужбовців спецслужбами ФСБ, присвоєння українського майна та природніх ресурсів на території АР Крим, не кажучи вже про скупчення військ РФ на східних кордонах України?

Чому РФ досі використовує фальшивий аргумент, нібито прийняла рішення про анексію Автономної Республіки Крим та м.Севастополь за результатами так званого місцевого волевиявлення, якщо так званий «референдум» уже визнаний Генасаблеєю ООН і Венеціанською комісією нелегітимним як точки зору законодавства України, так і міжнародного права?

Коли Збігнєв Бжезінський писав про світову шахівницю, він, очевидно, і гадки не мав, що хтось на ній буде грати, скажімо, в більярд, або в «наперстки» (ця гра Росії навіть ближча). Останні заяви російської сторони свідчать про те, що намагання світового співтовариства розмовляти з нею мовою аргументів просто не має жодного сенсу. Вже стало остаточно зрозумілим, що Росія не визнає і не збирається визнавати ніяких усталених правил міжнародного співжиття держав.

Разом із тим, хочемо наголосити: керівництво РФ несе повну відповідальність за порушення територіальної цілісності нашої держави та, зокрема, положень Будапештського меморандуму. Адже в пункті 2 цього документа міститься зобов’язання «не вдаватись до погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України».

Більше того, Російська Федерація, даючи зрозуміти у вчорашньому коментарі МЗС, що від зміни позаблокового статусу України залежатимуть перспективи розвитку економічного співробітництва між Україною та РФ, фактично шантажує нашу державу. І цим зухвало порушує, зокрема, пункт 3 Будапештського меморандуму, де міститься зобов’язання «щодо утримання від економічного примусу, спрямованого на те, аби підпорядкувати своїм власним інтересам реалізацію Україною прав, властивих її суверенітету».

МЗС України закликає російську сторону припинити втручатися у суверенні внутрішні справи України та Українського народу. Ніхто не давав права і не просив Росію нав’язувати нам свою позицію щодо пріоритетів зовнішньої політики чи внутрішнього розвитку нашої держави, як наприклад, щодо конституційної реформи України.

Україні теж із зрозумілих причин багато що не подобається у політиці Кремля, у тому числі по відношенню до братнього нам російського народу, а також національних меншин, які проживають на території РФ. Але ми поважаємо суверенітет РФ та фундаментальний принцип міжнародного права щодо невтручання у внутрішні справи інших незалежних держав. Вимагаємо такої ж поваги і від РФ. Тим більше, що внаслідок такого втручання, яке дозволяє собі Кремль, уже зруйновані долі десятків тисяч громадян України, які проживають в Автономній Республіці Крим. За це також доведеться рано чи пізно відповідати російському керівництву.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux