Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга: "Дуже хороша зустріч із міністеркою Румунії Оаною Цою на полях міністерської зустрічі ЄС у Києві.
Ми обговорили наш двосторонній порядок денний після нещодавнього дуже продуктивного президентського візиту Володимира Зеленського до Бухареста. Ми домовилися активізувати наше українсько-румунське стратегічне партнерство за допомогою практичних кроків уперед.
Серед ключових спільних пріоритетів: по-перше — зміцнення оборонних спроможностей України та спільної військової співпраці, а також у межах механізмів ЄС, зокрема SAFE; по-друге — посилення сполученості та енергетичної інфраструктури, наприклад будівництво нових інтерконекторів між Україною та Румунією і в регіоні; по-третє — вступ України до ЄС разом із Молдовою як основа миру та безпеки в Європі.
Ми також обговорили нашу співпрацю у забезпеченні прав української громади в Румунії та румунської громади в Україні. Приємно, що починаючи з цього року Україна відзначатиме День румунської мови відповідно до принципу взаємності, оскільки Румунія також відзначає День української мови на національному рівні.
Ми звірили позиції щодо майбутніх міністерських та високорівневих зустрічей у двосторонньому та багатосторонньому форматах, зокрема Одеського трикутника та Бухарестської дев’ятки."