• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
В Румунії відбулась конференція ,,Resilience – Recovery - Rebuild Ukraine”, присвячена темі відбудови України
Опубліковано 20 січня 2023 року о 18:00

В рамках залучення румунського бізнесу до  з відбудови України 19 січня 2023 року Посольством України в Румунії спільно з Українсько-Румунською двосторонньою торговою палатою було проведено конференцію «Rebuilding Ukraine». В панельній дискусії взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, від Уряду Румунії - Державний радник з питань зовнішньої політики, безпеки та стратегічних питань Прем'єр-міністра Румунії, професор доктор Юліан Кіфу та Президент Українсько-Румунської двосторонньої торгової палати, професор доктор Насті Владою.
Важливим підсумком заходу було підписання Меморандуму ,,Resilience – Recovery - Rebuild Ukraine” між ПУ в Румунії та Українсько-Румунською двосторонньою торговою палатою. Відповідний Меморандум передбачає створення та впровадження механізмів із залучення галузевих суб’єктів господарювання Румунії до відбудови України та створення відповідної координаційної платформи.
"Посольство України в Румунії радо об'єднати зусилля з Румунсько-українською торгівельною палатою у створенні платформи, яка сприятиме підвищенню обізнаності про процеси відновлення та ведення бізнесу в Україні, а також ширшому залученню румунських суб'єктів до взаємодії. Процес відновлення та реконструкції України буде безпрецедентного масштабу, трансформуватиме економіку та суспільство, модернізуючи не лише інфраструктуру, але й інституції, гарантуючи, що Україна стане невід’ємною частиною Європейського Союзу. План швидкого відновлення України ставить першочергові, найбільш нагальні завдання з відновлення житла, шкіл і дитячих садків, закладів охорони здоров'я для створення нормальних умов для життя, що також уможливить повернення переміщених громадян України до місць їхнього проживання. Українська влада пропонує окремим країнам взяти під свій патронат зусилля з відновлення постраждалих районів на їхній вибір, і багато країн вже зробили свій вибір та інвестують кошти. Ми сподіваємося на відповідну співпрацю з румунською стороною", наголосив Ігор Прокопчук.
«Відповідно до Урядової програми, Румунія налаштована на активну участь в процесі відновлення України. Наразі Міжвідомчою робочою групою, сформованою Урядом Румунії, розглядаються проекти участі країни у конкретних проектах», - зазначив Юліан Кіфу.
«Сьогодні було створено платформу для співробітництва та співпраці в різних сферах діяльності, комерційно-економічна сфера є особливо важливою на двосторонньому рівні, актуальною та бажаною з точки зору відбудови України. Відповідно до Меморандуму заплановано  створення бази даних румунських компаній, які мають потенціал та відповідають вимогам для реалізації проектів з відновлення  Україні. Таким чином, були закладені основи для співпраці, спрямованої на залучення компаній-членів Двосторонньої торгової палати Румунія-Україна до процесу відновлення в Україні», зазначив Насті Владою.
У конференції взяли участь та провели презентації своєї діяльності відомі  компанії  COMES, BILKA, INSPETI, EDASEXIM, CASA NOASTRA,             JT GROUP, VIACON, EVRODOR, S.C. SCADT S.A.OPTOEL ELECTRONICA. Представниками EXIM BANK Romania було підтверджено готовність надавати сприяння у страхуванні експортних операцій з Україною.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux