• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Română
Щодо міжнародних спостерігачів на позачергових виборах Президента України
Опубліковано 17 березня 2014 року о 10:36

Згідно з Постановою Верховної Ради України № 757-VII від 22 лютого 2014 року «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» на 25 травня 2014 року призначено позачергові вибори Президента України.

Згідно з Постановою Верховної Ради України № 757-VII від 22 лютого 2014 року «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» на 25 травня 2014 року призначено позачергові вибори Президента України.

Україна максимально зацікавлена у тому, щоб зазначені вибори відбулися вільно, прозоро, демократично, у повній відповідності до міжнародних стандартів та за максимальної участі міжнародних спостерігачів.

28 лютого 2014 року за підписом в.о. Міністра закордонних справ України А.Б.Дещиці на ім’я Директора БДІПЛ ОБСЄ Я.Лєнарчича було направлене запрошення взяти участь у спостереженні за проведенням позачергових виборів Президента України. Такі ж запрошення були направлені від імені Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова главам міжнародних парламентських організацій, зокрема, Європейського Парламенту, парламентських асамблей ОБСЄ, Ради Європи, НАТО, ОЧЕС, ГУАМ.

Згідно з Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року подання до Центральної виборчої комісії пропозицій щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій має бути здійснене до 17 травня 2014 року включно.

4 березня 2014 року ЦВК Постановою № 30  затвердила Порядок реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на виборах Президента України та встановила форму анкети особи, яка пропонується для реєстрації офіційним спостерігачем від іноземної держави, міжнародної організації на виборах Президента України (додається українською та англійською мовами), яка має подаватися кандидатами у спостерігачі до ЦВК України.

Згідно із зазначеним Порядком реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на виборах Президента України:

1.Офіційним спостерігачем від іноземної держави, міжнародної організації на виборах Президента України є особа, запропонована для реєстрації іноземною державою чи міжнародною організацією та зареєстрована Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому Законом.

2. Офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій здійснюють свої повноваження на території України.

3. Офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій реєструються Центральною виборчою комісією.

4. Документи щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій подаються до Центральної виборчої комісії не раніше дня початку виборчого процесу та не пізніш як за сім днів до дня виборів або дня повторного голосування.

5.      Офіційний спостерігач від іноземної держави, міжнародної організації не може бути зареєстрований від двох або більше суб’єктів подання.

6. Пропозиції щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій викладаються у формі звернення, яке подається до Центральної виборчої комісії іноземними державами через акредитовані в Україні дипломатичні представництва цих держав, міжнародними організаціями безпосередньо до Комісії або через Міністерство закордонних справ України.

7. У зверненні до Центральної виборчої комісії за підписом керівника відповідної міжнародної організації (особи, що представляє міжнародну організацію в Україні) або акредитованого в Україні дипломатичного представництва іноземної держави зазначаються вид та дата проведення виборів Президента України, під час яких передбачається здійснювати спостереження за ходом виборчого процесу, контактна інформація виконавця з підготовки документів щодо реєстрації офіційних спостерігачів (прізвище, ім’я (всі власні імена), по батькові (за наявності), номер телефону) та перелік осіб, яких пропонується зареєструвати офіційними спостерігачами. Разом зі зверненням подається анкета на кожну особу, яка пропонується для реєстрації офіційним спостерігачем від іноземної держави, міжнародної організації, за встановленою Центральною виборчою комісією формою (додаток 2), а також ксерокопія сторінки чинного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, на якій зазначено прізвище та ім’я відповідної особи і міститься її фотографія.

8. Міжнародна неурядова організація до звернення також додає засвідчені копії установчих документів (статут тощо), які підтверджують, що до статутної діяльності такої організації належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, а також засвідчену копію документа на підтвердження міжнародного статусу такої організації.

9. У разі виявлення помилок, неточностей або розбіжностей у персональних даних, які містяться у зверненнях, анкетах та ксерокопіях документів, що посвідчують особу, поданих до Центральної виборчої комісії для реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій, такі документи повертаються для виправлення без прийняття рішення Центральною виборчою комісією Головою Комісії або за його дорученням іншим членом Комісії із відповідним супровідним листом. Виправлені документи можуть бути подані до Центральної виборчої комісії не пізніш як за сім днів до дня виборів (дня повторного голосування).

10. Офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій, зареєстровані в установленому Законом порядку, ведуть спостереження за перебігом виборчого процесу самостійно і незалежно.

11. Повноваження офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій починаються з дня їх реєстрації Центральною виборчою комісією і припиняються після встановлення нею результатів виборів Президента України.

12. Порядок в’їзду офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій до України встановлено Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» і відповідними нормативними актами Кабінету Міністрів України.

13. Фінансове та матеріальне забезпечення діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій здійснюється за рахунок коштів держав чи організації, які відрядили їх до України, або за власні кошти цих спостерігачів.

14. Документом, що надає офіційним спостерігачам від іноземних держав, міжнародних організацій право здійснювати свої повноваження, є посвідчення, видане Центральною виборчою комісією за встановленою нею формою. Посвідчення дійсне за умови пред’явлення офіційним спостерігачем документа, що посвідчує його особу.

15. Центральна виборча комісія може достроково припинити повноваження офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій у разі порушення ними Закону, ухваливши відповідне мотивоване рішення.

16. У разі надходження звернення за підписом керівника відповідної міжнародної організації (особи, що представляє міжнародну організацію в Україні) або акредитованого в Україні дипломатичного представництва іноземної держави щодо відкликання, скасування реєстрації запропонованого ними офіційного спостерігача чи особистої заяви такого спостерігача про складення своїх повноважень Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування його реєстрації.

Зазначене вище свідчить про твердий намір України провести позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року вільно, прозоро, демократично та у повній відповідності з міжнародними стандартами та її готовність надати максимальне сприяння діяльності міжнародних спостерігачів.

 

Додаток 1

                      до постанови Центральної виборчої

                      комісії від 4 березня 2014 року № 30

 

Анкета особи,

яка пропонується для реєстрації офіційним спостерігачем
від іноземної держави, міжнародної організації на виборах
Президента України

 

Прізвище __________________________________________________________

Ім’я (усі власні імена) _________________________________________________

По батькові (за наявності)_____________________________________________

Громадянство (підданство)____________________________________________

Дата народження ___________________________________________________

Назва, серія та номер документа, що посвідчує особу ______________________

__________________________________________________________________

Професія, рід занять_________________________________________________

Місце роботи ______________________________________________________

Держава / міжнародна організація, від якої пропонується особа для реєстрації офіційним спостерігачем ____________________________________________ __________________________________________________________________

Вид та дата проведення виборів Президента України, на яких передбачається спостереження за ходом виборчого процесу ____________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Досвід спостереження за виборами (держава, рік)________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Контактна адреса___________________________________________________

Контактний телефон, факс, електронна пошта___________________________ __________________________________________________________________

Дата прибуття до України____________________________________________

Дата вибуття з України______________________________________________

Примітка. Анкета подається до Центральної виборчої комісії одночасно з пропозицією щодо реєстрації.

 

 

 

Appendix 2

to the resolution of the Central

                  Election Commission

                    of 4 March 2014 No.30

 

Application form

of a person applying for registration as an official observer from a foreign state,

an international organization on elections of the President of Ukraine

 

Family Name________________________________________________________

Name (all proper names)_______________________________________________

Patronymic (if applicable) _______________________________________________

Citizenship (nationality) ________________________________________________

Date of birth _________________________________________________________

Passport / ID number __________________________________________________

____________________________________________________________________

Occupation __________________________________________________________

Employer ____________________________________________________________

State/international organization applying for accreditation _____________________

___________________________________________________________________

Type and date of elections of the President of Ukraine to be observed ____________

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

Election monitoring experience (country, year) _______________________________

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

Address for contacts ____________________________________________________

Phone / Fax / e-mail ____________________________________________________

____________________________________________________________________

Date of arrival to Ukraine ________________________________________________

Date of departure from Ukraine ___________________________________________

 

Note. The application form shall be submitted to the Central Election Commission along with propositions regarding registration.

em style=/p style=

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux